GFT-afval in de wintermaanden minder vaak opgehaald

Vanaf 2026 wordt het groente-, fruit- en tuinafval (gft) in de wintermaanden minder vaak opgehaald. In januari, februari en december gebeurt dit eens in de 4 weken. In de andere maanden blijft het ophalen zoals u gewend bent: eens in de 2 weken.

Waarom verandert dit?

De gemeenteraad heeft deze keuze gemaakt om geld te besparen. Zo kunnen we de gemeentelijke belastingen minder laten stijgen. In de winter wordt er ook minder gft-afval aangeboden, dus minder ophalen is logisch.

Wanneer gaat dit in?

  • In januari en februari 2026 wordt gft eens in de 4 weken opgehaald.
  • Vanaf maart 2026 wordt gft weer eens in de 2 weken opgehaald.
  • In december 2026 geldt opnieuw eens in de 4 weken.

De ophaaldagen voor 2026 staan vanaf december 2025 in de ACV-app.

Hoeveel besparen we hiermee?

Door minder vaak op te halen, bespaart de gemeente € 38.000,-. Dit bedrag wordt verrekend met de afvalstoffenheffing. Voor een huishouden betekent dit een besparing van ongeveer € 2,60 per jaar.

Wat kunt u doen met bladafval?

Bladafval hoeft niet altijd in de gft-container. U kunt het ook in uw tuin laten composteren, bijvoorbeeld in een bladhoop. Dat is goed voor de natuur:

  • U hoeft geen compost te kopen.
  • Egels en insecten vinden er een fijne plek.
  • Meer insecten betekent meer vogels en andere dieren.
  • Zo helpt u mee aan meer leven in uw tuin.

Meer weten?

Op www.renkumverduurzaamtsamen.nl vindt u tips en een filmpje over het verwerken van gft in uw tuin.