5 september: verkeersmaatregelen Airborne Wandeltocht

Op zaterdag 5 september 2026 is in onze gemeente de 79e editie van de Airborne Wandeltocht. De wandeltocht leidt tot extra verkeersdrukte. Om alles goed te laten verlopen, neemt de organisatie samen met politie, gemeente en hulpdiensten verschillende verkeersmaatregelen. Deze maatregelen leest u op onze website en eind augustus in het gemeentenieuws en via social media.

Bereikbaarheid van uw woning of bedrijf

De verkeersmaatregelen hebben mogelijk gevolgen voor de bereikbaarheid van uw woning of bedrijf. Woont u in het centrum van Oosterbeek of langs de route? Laat dan op zaterdag 5 september geen goederen of pakketten bij u afleveren. En plan die dag geen verhuizing. 

Parkeerverbod op 5 september

Op zaterdag 5 september 2026 geldt een parkeerverbod langs de wandelroute. Bent u het weekend van 5 september nog op vakantie of komt u net terug? Denk er dan voor vertrek aan dat u uw auto op de eigen oprit zet of buiten het wandelgebied parkeert. Heeft u nieuwe buren? Wijs hen dan op de maatregelen!

Ontheffing bij spoed of medische noodzaak

Heeft u op zaterdag 5 september vanwege spoed, piketdienst of medische redenen toegang nodig tot wegen die zijn afgesloten buiten de wandelroute? Dan kunt u een ontheffing aanvragen. Dit kan alleen bij hoge uitzondering. Uw aanvraag moet uiterlijk 1 augustus 2026 bij ons binnen zijn. Stuur hiervoor een e-mail naar verkeer@renkum.nl, met een korte toelichting.

Meer informatie

Op onze website www.renkum.nl/airborne vindt u eind augustus de verkeersmaatregelen en meer informatie over de Airborne-herdenkingen.